Notice: Undefined property: stdClass::$name in /home/radioahi/public_html/sq/wp-content/plugins/awesome-weather/awesome-weather.php on line 299
°
Weather from OpenWeatherMap

Category: Teknologji

Teknologji
Prezantohet në Shqipëri smartfoni i ri Samsung Galaxy A8 (2018)

Modeli i ri i smartfonit Galaxy A8 është i karakterizuar me kamera të përparme të dyfishtë, me ekran Infiniti dhe karakteristika të tjera shtesë që e bëjnë një smartfon praktik, elegant dhe të përshtatshëm për thjeshtuar jetën e përditshme të përdoruesve. Tiranë, 17 Janar 2018 – Samsung Electronics prezantoi sot në Shqipëri smartfonin e ri […]

Teknologji
iPhone 8 vjen vetëm me tri ngjyra, dhe mungesë sasie (FOTO)

Gjenerata e re e iPhone, me gjasë, do të lansohet në vetëm tre ngjyra, thuhet sipas një burimi të besueshëm të Apple, përkatësisht nga Ming-Chi Kuo i KGI Securities. Në kërkimin e tij të fundit, i cili iu dha MacRumors, Kuo parashikon që Apple do të lëshojë vetëm versionin e iPhonë me ngjyrë të zezë, […]

Teknologji
Samsung sërish kopjon rivalin Apple, kësaj radhe me dëgjuese!

Samsung do të lansoj një palë dëgjuese me Bluetooth, të ngjashme në dizajn dhe funksionim me AirPod të Apple. Sipas burimeve të reja, dëgjueset do të lansohen së bashku më telefonin e ri të kompanisë, Galaxy S8. Megjithatë, dëgjueset pa tela nuk janë ndonjë risi për kompaninë. Gjiganti koreano-jugor ka lansuar dëgjueset Gear IconX në […]

Teknologji
Kur ju bredhin mendimet

Kur ju bredhin mendimet Thomas edison thote: “Nuk ekziston mjet qe njeriu te ike nga mendimet e tij.” Kjo fjale eshte vertetuar edhe me praktike.Ndoth qe njeriu te lexoje,apo te shkruaje por ai patjeter mendon.qe edukon mendjen dhe e le te stabilzuar eshte serioziteti ne pune,qe te jep fryte te dobishme.E sa per popullin pertac […]

Teknologji
Energjia qe na duhet ne mengjes

Energjia qe na duhet ne mengjes,mund te arrihet kur ne konsumojme me ushqime te duhura. Mjeket shpesh kane keshilluar qe nje mengjes i shendetshem do te ishte me konsumimin e frutave, e ndersa nje recete ideale do te ishte me molle dhe banane te shtrdhur. Molla permban fibra, vitamine C dhe antioksidante te cilet nxisin […]