Notice: Undefined property: stdClass::$name in /home/radioahi/public_html/sq/wp-content/plugins/awesome-weather/awesome-weather.php on line 299
°
Weather from OpenWeatherMap

Category: Ilahistat

Ilahistat
Adem Ramadani

Adem Ramadani i cili tani më njihet si një ndër interpretuesit më të mirë të këngëve (pa instrumente muzikore), e që te myslimanët njihen si ilahi, ka arritur që të jetë i dashur, për të gjithë myslimanët anë e mbanë botës. Për ata që nuk kanë informacion, të përkujtojmë se Ademi pas përfundimit të Shkollës […]

Ilahistat
Fersan Jahiu

Jam i lindur me 02.03.1987 Shkollen fillore ne fshatin Llopat komun. Kumanovës Gjimnazin ne Kumanov Pastaj jam regjistru ne Tetov fakultetin e Juridikut Po per shkaqe ekonomike mu desht me nderpre Me kendim si fmi kam fillu me gjithse ne ato kohra ilahit nuk ishin te theksuara Po deshti Zoti me udhzimin e vllaut Adem […]

Ilahistat
Vëllezërit Murtez dhe Nexhip Xhaferi

Vëllezërit Murtez dhe Nexhip Xhaferi janë nga Kosova, qyteti i Lipjanit. Rrjedhin nga një familje fisnike e të ndershme. Në mesin falmiljar si nga baba e mixhallarët, po ashtu edhe nga dajallarët, në shtepin e tyre çdo herë ka pasur atmosferë të këngës patriotike, por nuk ka munguar edhe humori. Familja e tyre njihet me […]

Ilahistat
Fidush Aliu

Biografia e jetes dhe veprimtarise Fidush Aliu I lindur ne Saraj te Shkupit, R e Maqedonise, me 28 dhjetor 1972. Shkollen fillore te kryer ne Saraj, e gjimnazin e pergjithshem dhe njekohesisht edhe medresene paralelisht e ka kryer ne qytetin e Shkupit. Me pas studimet I vazhdon ne Fakultetin Filologjik ne Shkup, dega e Letersise […]

Ilahistat
Gazmend Hyda

Biografia e Gazmend Hydës Gazmend Hyda lindi në Kumanovë, më 20.04.1977. Shkollimin fillor dhe të mesëm e ka kryer në qytetin e lindjes. Qysh prej fëmijërisë është marrë me muzikë. Kjo ka qenë përpara udhëzimit. Më vonë, më konkretisht prej fillimit të vitit 2000, vendosi që t’i ndihmojë ngritjes së Fjalës së Allahut, në këtë […]

Ilahistat
Menduh Allabejh

Menduh Allajbeg është i lindur me daten 30 Qershor 1997 eshte 18 vjeqar jeton dhe banon ne prizeren kosove eshte një këngëtar jo shumë i njohur. Menduh Allajbeg ka perfunduar shkollen fillore “Emin Duraku” ne Prizren. Kurse tani vijon ne shkollen e mesme “Medreseja Alauddin” Prizren. Babai i ka vdekur para se te lindte. Kete […]

Ilahistat
Nisret Krasniqi

Nisret Krasniqi është një këngëtar i njohur. Nisret Krasniqi lindi me daten 10 prill 1989 ne Kosove, por jeton në qytetin e Bernit ne Zvicer. I njohur si ilahist që këndon pa instrumente muzikore (ilahi). Ai në vitin 2014 filloj të këndoje. Ilahia e par që këndoi “për Allah” 09.08.2014 ishte me instrumente muzikore dhe […]

Ilahistat
Muharrem Qaili Memi

Biografia e Muharem Qailit Muharem Qaili lindi me daten 04.02.1973, ne Shkup. Nje ish kengetar mjaft I njohur nga Shkupi I cili me disa prej albumeve te tija para disa vitesh ka korrur susksese te medha deri ate dite kur ai vendosi te perqafoj fort Islamin dhe ne ate menyr te distancohet nga muzika duke […]

Ilahistat
Erduanit Hiseni

Erduanit Hiseni Ilahist Erduanit Hiseni i biri i Abdurahman Hisenit,ka lindur në Hannover të Gjermanisë më 18 Qershor të vitit 2001. Rrjedh nga një familje ndershme kosovare nga Prishtina – Fushë Kosovë. Jeton me familjen e tij në Geteborg të Suedisë, babain Abdurahmanin, nënën, vëllezërit Ensarin dhe Noa. Erduani që në vegjëli e shfaqi talentin […]