Author: Muhammed Ramadani

Teknologji
iPhone 8 vjen vetëm me tri ngjyra, dhe mungesë sasie (FOTO)

Gjenerata e re e iPhone, me gjasë, do të lansohet në vetëm tre ngjyra, thuhet sipas një burimi të besueshëm të Apple, përkatësisht nga Ming-Chi Kuo i KGI Securities. Në kërkimin e tij të fundit, i cili iu dha MacRumors, Kuo parashikon që Apple do të lëshojë vetëm versionin e iPhonë me ngjyrë të zezë, […]

Shëndetësi
Zbulohet ilaçi që sfidon sëmundjen e Parkinsonit

Është e mundshme që të ndalohet progresi i sëmundjes së Parkinsonit, me një ilaç që aktualisht përdoret tek pacientët që vuajnë nga diabeti i Tipit 2. Ky ilaç, bazuar në një studim klinik, ndihmon në menaxhimin e simptomave mirëpo nuk parandalon vdekjen e qelizave të trurit. Ky studim i zhvilluar me 62 pacientë, i cili […]

Kuzhinë
Byrek me krep

Përbërësit 1 gote qumësht 1 gote ujë 2 gota miell Në brendësi mish djathë Për ta lyer 1 vezë gjysme gote miell misri   Hapat 1 Përbërësit e krepit i tundim mirë, në tiganin që nuk ngjitet i pjekim krepat pa vaj. 2 Me këtë masë të dhënë përafersishtë i përfitoni 7-10 krepa, krepave të […]

Stafi Radio Ahireti është themeluar që nga viti 2008 i njohur si Radio Chat Islam, Radio Ahireti aty vazhdoj me aktivitetet e ndryshëm me Emisione Hoxhalarë të ndryshëm që nga viti 2015 është hapur Radio Ahireti.

Leysestraat 25/2 Beringen Belgium
Call: +32488913806
Email: Info@radio-ahireti.com

Merr Njoftime