Notice: Undefined property: stdClass::$name in /home/radioahi/public_html/sq/wp-content/plugins/awesome-weather/awesome-weather.php on line 299
°
Weather from OpenWeatherMap

Author: Radio-Ahireti

Teknologji
Prezantohet në Shqipëri smartfoni i ri Samsung Galaxy A8 (2018)

Modeli i ri i smartfonit Galaxy A8 është i karakterizuar me kamera të përparme të dyfishtë, me ekran Infiniti dhe karakteristika të tjera shtesë që e bëjnë një smartfon praktik, elegant dhe të përshtatshëm për thjeshtuar jetën e përditshme të përdoruesve. Tiranë, 17 Janar 2018 – Samsung Electronics prezantoi sot në Shqipëri smartfonin e ri […]

Kuzhinë
Gurabija me copëza çokollate

Përbërësit 125 gr gjalpë 1 vezë gjysmë gote vaj vegjetal 2 gotë të çajit sheqer pluhur gjysmë Pluhur pjekje 1 vanilje 1 kakao 1 gotë të çajit çokollatëcopëza miell          Hapat 1 I derdhni të gjithë përbërësit në një enë të thellë dhe i përzieni. 2 Së fundmi ia shtoni copëzat e çokollatës, dhe e përzieni e gjithë glazurën, nga […]

Aktuale
Gishtat mbi ekranin e smartfonit prodhojnë energji elektrike

Të transformosh lëvizjet ‘e ngadalta’ si ajo e gishtit mbi ekranin e smartfonit, apo valët në det të hapur në energji elektrike. Një objektiv që deri tani ka qenë i pamundur, por që mund të transformojë teknologjitë e prodhimit të hapur të energjisë së pastër. Një grup shkencëtarësh të universitetit të Pensilvanisë është duke punuar […]

Aktuale
Vjedhje në pompën e benzinit në rrugën Shkup-Kumanovë

Në autostradën Shkup-Kumanovë në rajonin e Ilindenit, mbrëmë reth orës 19 dy persona të maskuar kanë kryer grabitje në pompën e benzinit, përcjell Telegrafi Maqedoni. Personat me armë zjarri kanë kërcënuar punëtorët dhe ju kanë marrë rreth 7 mijë denarë dhe një telefon celular, pas kësaj ata janë larguar në drejtim të panjohur. Nga policia […]

Aktuale
Keni dëgjuar më parë për terapi me anë të thumbit të bletëve?

Terapia me anë të bletëve është pjesë e trajtimeve mjekësore alternative e cila përdor helmin e bletëve për të kuruar disa sëmundje shumë të rënda. Kjo metodë e mjekësisë alternative, e quajtur “apiterapi”, përdor polenin, helmin e bletëve, peltet mbretërore dhe mjaltë në procedurat e saja. Në këtë rast ne do të studiojmë vetëm pjesën […]