Gurabija me copëza çokollate

0
17

Përbërësit

125 gr gjalpë
1 vezë
gjysmë gote vaj vegjetal
2 gotë të çajit sheqer pluhur
gjysmë Pluhur pjekje
1 vanilje
1 kakao
1 gotë të çajit çokollatëcopëza
miell

 

 

 

 

 Hapat

1

I derdhni të gjithë përbërësit në një enë të thellë dhe i përzieni.

2

Së fundmi ia shtoni copëzat e çokollatës, dhe e përzieni e gjithë glazurën, nga brumi ndani copa të vogla dhe ia japni formën.

3

Gurabijat i vendosim në tepsi dhe i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 170 gradë celsius derisa të pjeken.

4

Ju bëftë mirë!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani nje koment
Ju lutemi shkruajeni emrin tuaj ketu