Byrek me krep

Përbërësit

1 gote qumësht
1 gote ujë
2 gota miell
Në brendësi
mish
djathë
Për ta lyer
1 vezë
gjysme gote miell misri

 

Hapat

1

Përbërësit e krepit i tundim mirë, në tiganin që nuk ngjitet i pjekim krepat pa vaj.

2

Me këtë masë të dhënë përafersishtë i përfitoni 7-10 krepa, krepave të pjekur ia vendosni përbërësit e brendshëm dhe ia jepni formën role.

3

Përmbi i lyeni me vezë dhe i zhytëni në miell misër, i fërgoni rreth 2 minuta në të njejtin tigan.

4

Ju bëftë mirë!

RRETH AUTORIT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Stafi Radio Ahireti është themeluar që nga viti 2008 i njohur si Radio Chat Islam, Radio Ahireti aty vazhdoj me aktivitetet e ndryshëm me Emisione Hoxhalarë të ndryshëm që nga viti 2015 është hapur Radio Ahireti.

Leysestraat 25/2 Beringen Belgium
Call: +32488913806
Email: Info@radio-ahireti.com

Merr Njoftime