Aeroplani huq pistën, 164 pasagjerët përjetojnë tmerrin(Video)

Një aeroplan pasagjerësh doli jashtë pistës me 171 persona në bord, vetëm pasi ai zbarkoi në qytetin perëndimor rus të Kaliningradit.

Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, njëra nga “këmbët” e aeroplanit ishte dëmtuar dhe pasagjerët e tmerrar u desh të evakuohen përmes një “rrëshqitëse emergjence”.

Aeroplani Aeroflot A321, i cili po fluturonte prej Moskës, kishte shtatë anëtarë të bordit dhe 164 pasagjerë.

Ai thuhet se u ndalua rreth 150 metra nga pista. Si pasojë, shtohet më tej, tre pasagjerë kanë kërkuar ndihmë mjekësore. /Telegrafi/

 

RRETH AUTORIT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Stafi Radio Ahireti është themeluar që nga viti 2008 i njohur si Radio Chat Islam, Radio Ahireti aty vazhdoj me aktivitetet e ndryshëm me Emisione Hoxhalarë të ndryshëm që nga viti 2015 është hapur Radio Ahireti.

Leysestraat 25/2 Beringen Belgium
Call: +32488913806
Email: Info@radio-ahireti.com

Merr Njoftime