Energjia qe na duhet ne mengjes

0
24

Energjia qe na duhet ne mengjes,mund te arrihet kur ne konsumojme me ushqime te duhura.

Mjeket shpesh kane keshilluar qe nje mengjes i shendetshem do te ishte me konsumimin e frutave, e ndersa nje recete ideale do te ishte me molle dhe banane te shtrdhur.

Molla permban fibra, vitamine C dhe antioksidante te cilet nxisin prodhimin e  energjise.

Ndersa banania afron potasium qe ndimon muskujt te zgjohen dhe te rivihen ne pune.
Sheqeri qe permbajne frutat,ben nje zgjim.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani nje koment
Ju lutemi shkruajeni emrin tuaj ketu